Offroad Marcina: SsangYong Rexton – nie kieruj się pozorami

SsangYong Rexton to samochód niszowy, ale ma swoich fanów, którzy twierdzą, że to jedna z ostatnich prawdziwych terenówek na rynku. Kiedy popatrzy się na jego konstrukcję, to okazuje się, że z technicznego punktu widzenia tak jest. Jednak już sam producent podchodzi do tematu w inny sposób. W katalogach i na stronie internetowej dość mocno podkreśla walory typowe dla aut typu SUV, a nie klasycznych terenówek.

W tym odcinku postanowiłem sprawdzić dwie rzeczy. Pierwsza – jaką Rexton jest terenówką i czy jego techniczne atrybuty przekładają się na rzeczywistość. Druga – czy można go porównywać z Toyotą Land Cruiser i czy można go nazwać alternatywą lub jej konkurentem.

Auto testowe jest w bogatej wersji wyposażenia z 2,2-litrowym dieslem o mocy 202 KM i automatyczną skrzynią biegów. To, co odróżnia go od niższych specyfikacji to aż 20-calowe obręcze kół oraz niezależne, wielowahaczowe zawieszenie tylne. Niższe specyfikacje Rextona mają z tyłu sztywny most i opony o wyższym profilu, znacznie lepiej sprawdzające się w terenie.